#2 Narty w Szwajcarii – Berneński Oberland – Adelboden i Hasliberg

#2 Narty w Szwajcarii – Berneński Oberland – Adelboden i Hasliberg

ADELBODEN – LENK


Adelboden, to przepiękna wioska położona w scenerii Berneńskich Alp.  Obszar rozciągający się na obszarze 65 hektarów obejmuje 70 wyciągów i 210 km tras!  Na pewno będzie co robić, a stoki są tak rozplanowane, że każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od umiejętności. Do dyspozycji mamy również dwa snow parki.

Teren obiektu jest tak duży, że możemy zacząć z kilku miejsc. Najbardziej popularne to Adelboden i Lenk. W obu miejscowościach są dostępne duże parkingi w cenie około 5 CHF na dzień. Dojazd z Berna zajmuje około godzinę  – zapewnia przepiękne widoki gór i jeziora Thun.

Dokładną  interaktywną mapę znajdziecie pod tym linkiem – klik.

Cena karnetu na jeden dzień dla osoby dorosłej to koszt 65 CHF – pełny cennik tutaj.

 

MEIRINGEN – HASLIBERG


Meringen – Hasliberg to obiekt nieco mniejszy od poprzednika, ale gwarantuję, że tutaj także nie będziecie się nudzić. W słoneczną pogodę można się zakochać w tych pięknych widokach! Ośrodek jest zlokalizowany na wysokości 1080-2344 m i posiada 60 km tras o różnym poziomie trudności. Meiringen – Hasliberg posiada trasy do jazdy nocnej, snow park, a także trasy saneczkowe. Decydując się na ten ośrodek, koniecznie wjedźcie kolejką do Alpen Tower, gdzie znajduje się punkt widokowy – niezapomniane widoki! Jest to również punkt dla paralotniarzy, także w odpowiednią pogodę możecie ich podziwiać z góry. Tak prezentuje się widok ze wspomnianego punktu widokowego:

Góry płynące w chmurach – cudowny widok! Jest to zdecydowanie mój faworyt – ale jeśli pogoda będzie pochmurna, to niestety nie nacieszymy oka takimi widokami.

Dojechać do ośrodka można na trzy sposoby. Z Meiringen – Alpbach należy wziąć kolejkę, która jedzie do Reuti, a potem przesiąść się na gondolę. Parkując tutaj, nie ma możliwości zjazdu na sam dół nartami – trzeba wziąć powrotną kolejkę. Parking jest godzinowy (wychodzi około 10 CHF na cały dzień). Możemy też dojechać do Reuti i stąd bezpośrednio wziąć kolejkę dalej. Trzecia opcja to dojazd do Twing i podobnie – jest bezpośrednia kolejka na stoki.

Mapa obiektu dostępna tutaj – klik.

Cena karnetu na jeden dzień dla osoby dorosłej to koszt 59 CHF – pełny cennik tutaj.

I na koniec – będąc w Szwajcarii koniecznie spróbujcie tego pysznego cydru!